Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 01.09.2013 00:41:38 

Bonremo "Bony" Tasmánský tygr

O Bonym

Jméno: Bonremo Tasmánský tygr

Přezdívky: Bony, Pony, Proužkatej, Pejsek, Hyena, Hyeňák...

Plemeno: holandský ovčák krátkosrstý - HOK, HHK

Datum narození: 3. 10. 2005

Bonitační kód: A5 B3 C2 F6

Váha: 27 - 28 kg

Výška: 60 cm

Zuby: chybí 2x M3 (to jsou poslední stoličky dole)

   Bony je s jeho nadcházejícím 6. rokem oficiálně prohlášen za psího důchodce. Budem si spolu už jenom užívat. Za ty 3 roky, co ho mám u sebe každý den a každou noc, pro mne udělal víc práce, jak 5 psů. Chtěla jsem po něm výkon a chování jako od psa asistenčního, canisterapeutického, ovčáka, sporťáka, agi psa, obranáře, stopaře... Ale už je tomu konec. Nastávají mu prázdniny! Děkuji mu za všechno co bylo, je a bude!

 .... se narodil v Kaplici u Nikoly Halecké. Rodiči jsou Basko Sebastian von Pinn´s Hof ( zkoušky: ZM, výstavní úspěchy:  10x V1, 4x CAJC, 6x CAC, 2x CACIB, krajský vítěz, český junior šampion, český šampion) a Gretta Garidea Qalt Mercator (zkoušky: BH, RHE, ZZZ, ZZP1, ZTV1, výstavní úspěchy: 2x CACIB, CAC, krajský vítěz, junior šampion ČR, šampion ČR, světová vítězka Polsko 2006, šampion Polska)

Basco a Gretta (vzato ze stránek CHS Tasmánský tygr)

 


 

 

Bonyho mám jako parťáka a proto nejezdíme sklízet tituly a zkoušky, ale zase když se něco naskytne, proč si to nevyzkoušet. A když to pujde, proč nesložit zkoušku?  Jednou jsem se náhodou přichomýtla ke zkouškám ZZO a tak jsem nás přihlásila a složili jsme :-) Kdybych to psíkovi nekazila (jako obraty na špatnou  stranu apod), tak jí má za plný počet bodů, takhle "jen" za 53 b z 60ti. A mísní cvičák to měl zároveň i jako závody, kde jsme se umístili na 2. místě! Dále má Bony vyběhanou coursingovou licenci, ale jelikož jsem neschopná, tak jí ještě nemá oficiálně vydanou - musím se totiž stát nejdřív členem nějakého klubu, následně poslat tréninkovou kartu a požádat o vydání licence  a to je, jak uznáte, děsně náročný :-) Dále má Zkoušku vloh ovčáckých psů, ZVOP, a to je jediný sport a zároveň práce, které jsem se s Bonym chtěla naplno věnovat. Bohužel, k ovcím se dostaneme velice zřídka a proto bohužel... Ke kravám se nedostanem už vůbec. Tak nám zůstalo "jen" užívání si života, kdy jeden druhého doprovázíme na každém kroku. Jezdíme po výletech s kámošema - jak psíma, tak lidskýma, zdoláváme překážky přírodní i ty postavené lidmi (skály, vyhlídky...), stali se z nás nefalšovaní dogtrekkoví závisláci, kdy jsme často odkázáni sami na sebe. Bony  už  mě nejednou vytáhl z průšvihu hrozícího úrazem. Já naoplátku Bonyho bráním před "zlým" světem, kdy se snažím, aby vůbec nezjistil, že chráněn být musí. Nechávám ho užívat si se psama, s lidma - děti miluje, s koňma - hlavně jedním. Ale musí občas i pracovat - když se nějaké děcko bojí psů, zahraje si na terapeuta, když se nějaký pes bojí psů, taktéž. Když má nějaký kůň vtipnou náladu a nechce se nechat chytit... od čeho mám ovčáka? Stejně tak při vyhánění koz na pastvu, když jsem u kámošky na návštěvě, vyhánění koček, když lezou kam nemaj, podávání čehokoli, když se panička nemůže nebo nechce :-) ohnout nebo si pro tu kterou věc dojít. Naštěstí to Bony nebere jako práci, ale zábavu.Většinou.

 

Bonremo "Bony" Tasmánský tygr, dutch shepherd 

Bonremo "Bony" Tasmánsský tygr, hollandse herder 

 

Bony měl odmala problémy s citlivým trávením, nepřibíral, měl špatnou lámavou matnou srst, trpěl průjmama - ne jednou za čas, ale tekutá stolice byla denně a pořád. Vystřídali jsme spoustu granulí od "šitů" po "značky", ale byl to děs. Až  na 3 letech, kdy se stal oficiálně mým a vzala jsem si ho domu, se srovnal a to jenom díky tomu, že rok nežral nic jinýho než maso a přílohu. Přesrstil do krásných chlupů, přibral - i když teda tlustej nebude nikdy, rozežral se, srovnal se mu trousek. Jeden čas jsem se vážně bála, jestli není slinivkář, naštěstí vyšetření to vyloučila. Dneska, rok a půl po tom, co jsem začala s masem, trpí na průjem jen když musí žrát granule. Naštěstí jsem se dověděla o granulích přímo dokonalých: Stone Crick, firmy Nuova Fattoria (odkaz v Rozcestníku). Jsou to jednoduché granule založené na kukuřici a vepřovém. Jediné granule, po kterých se Bony nepose**, a nejen Bony. Jsou vyzkoušené na spoustě psů deprivovaných a týraných, na útulkáčích - všem srovnaly krásně zažívání. Znám taky pár psů, co maj silné potravinové alergie a toto jsou jediné granule, které snesou. A hlavně! Psům chutnaj! Berte to jako doporučení, opravdu s čistým svědomím je doporučuju alergikům (u nich samozřejmě s výstrahou), psům se špatným zažíváním... a hlavně lidem, co krměj tím hrozným "ptačím zobem" jako je Eukanuba, RC, Pedigree, Darling apod.

 

dutch shepherd, dollandse herder, Bony

 

dutch shepherd

 

Bonremo "Bony" Tasmánský tygr, dutch shepherd

 
TOPlist